Przygotowania do wykonania elewacji

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/joshima/domains/domiogrod.bexlab.pl/public_html/wp-content/plugins/microkids-related-posts/microkids-related-posts.php on line 645

Zabieram się do planowania prac związanych z ukończeniem elewacji naszego domu.

  1. Robię „przetarg” na parapety. Odezwało się do mnie kilka firm skłonnych zrobić mi granitowe parapety. Zadanie może nie być proste, bo mam dwa podwójne okna i chcę tam dać parapety w jednym kawałku, więc albo podcięcie parapety, albo podcięcie słupka dzielącego okna, albo jedno i drugie. Zobaczymy. Musze zrobić szkic projektu, rozesłać i powinnam niedługo mieć ofertę. Wygra firma, która będzie miała najlepszy stosunek ceny do terminu realizacji hi hi hi. No chyba, że Zwyciężą płytki klinkierowe.
  2. Równolegle muszę zrobić „przetarg” na gzymsy pod parapety. Bez gzymsów ani rusz. Mam nadzieje, że gotowe elementy są przysyłane już ładnie zakończone na brzegach.
  3. Udało nam się wreszcie namierzyć tynkarza, który robił tynki u sąsiadów. Dobrze zrobił, więc pozwolimy mu popracować u nas. Biedak leży w szpitalu, będą mu operować ścięgno Achillesa. Na szczęście deklaruje, że od roboty to on ma ludzi. Wkrótce ma przyjechać na wizję lokalną dogadać ostatecznie warunki. Na szybko wycenił robotę na 35 PLN/mkw w grę wchodzi naprawa istniejącego tynku cementowo-wapiennego, który ma spore rysy skurczowe (na szczęście przez 5 lat nie zaczął odpadać, więc sprawa nie jest poważna) nałożenie na istniejący tynk siatki i zaciągnięcie tynkiem akrylowym. Trzeba będzie wybrać kolor.
  4. Nim tynkarze wezmą się do roboty trzeba rozwiązać kwestię podbitki. Z całą pewnością chcemy poziomą podbitkę tynkowaną (kolor jaśniejszy niż ściany). Pozostaje kwestia wyboru technologii (jak zrobić rusztowanie i co do niego przymocować, żeby się bez problemu dało otynkować). Trzeba jeszcze przyciąć końcówki krokwi odpowiednio, co niestety zostało zaniedbane podczas budowy (sic).
  5. Do obgadania z tynkarzem będzie więc jeszcze tynkowanie podbitki (lub ewentualne wykonanie od podstaw) oraz kwestia gzymsów między podbitką a ścianą. No i przetarg na gzymsy (około 60 metrów bieżących) z możliwością odstąpienia od tego pomysłu (bardzo niechętnie).
  6. Ufff… Trzeba się śpieszyć. Potomek (potomkowie?) w drodze.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Elewacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *