Poddasze – druga warstwa wełny

Nabyliśmy niedawno profile metalowe do płyt kartonowo gipsowych i Ryś wrócił do wykańczania poddasza. Na sufity damy profile kapeluszowe (minimalizują obniżenie sufitu) bo tam druga warstwa wełny będzie dokładana od strony strychu. Zapadła decyzja, żeby na klatce schodowej dać płytę kartonowo gipsową a nie boazerię. Boazeria zmniejsza trochę możliwości jeśli idzie o aranżację klatki schodowej później. Na płytę i na ściany klatki damy prawdopodobnie gładką tapetę z włókna szklanego. Żeby zabezpieczyć się przed pękaniem połączeń płyt i zniwelować nieco nierówności na ścianie. Dodatkowo pozwoli to wyrównać fakturę między płyta a tynkiem cementowo wapiennym, który jest na ścianie. Klatka chodowa musi jednak poczekać na zakup wełny ISOWER 80 na drugą warstwę skosu.

Tymczasem Ryś szaleje w naszej łazience. Tam jest położony Rockwool i mamy do kompletu płyty o grubości 80 cm, więc można robić drugą warstwę na skosie. Ta nasza łazienka to jest jakiś poligon doświadczalny. Tam Ryś się uczył układać pierwszą warstwę wełny, wykonywać obróbki wokół okien, a teraz trenuje układanie profili stalowych do drugiej warstwy. Jeszcze nie widziałam jak mu idzie. Wieczorem powierzę mu pieczę nad dzieckiem i pójdę sobie obejrzeć postępy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ocieplamy poddasze i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *