Jutro weekend – podsumowanie tygodnia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/joshima/domains/domiogrod.bexlab.pl/public_html/wp-content/plugins/microkids-related-posts/microkids-related-posts.php on line 645

Ryś w dalszym ciągu wysyła CV, jeździ na spotkania, ale konkretnej propozycji jeszcze nie dostał. Na szczęście nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. „Na pełny etat” kończy zaległe zlecenie a „po godzinach” czyli po 16-tej układa płytki w spiżarni. układa je tak trochę w stylu medytacyjnym, ale już po woli zbliża się ku końcowi. Zakończył dziś układanie płytek w najgorszym miejscu w najniższym miejscu pod schodami. Kładł prawie na leżąco. Została mu jeszcze wnęka obok komina, obróbka wokół drzwi (tuż obok) i jedna trójkątna ścianka, która ciągle jeszcze nie została wykończona gipsokartonem. Na szczęście już się umówiłam na jutro z bratem, który ma spore kombi, że mi te kilka płyt przywiezie. Właśnie z powodu transportu odkładaliśmy tę sprawę. Bo jaki ma sens płacić słono za transport 3 płyt?

Mi tymczasem wartko minął czwarty dzień w pracy a po pracy w drodze do domu w myślach wydaję już pierwsze zarobione pieniądze. W najmniej optymistycznych wariantach będziemy z nich robić bufor finansowy na wypadek przedłużającego się bezrobocia Rysia. Trochę bardziej optymistyczny wariant zakłada, ze po odłożeniu kilku moich pensji, w sytuacji gdy Ryś dostanie pracę będzie można spokojnie załatwić sprawę podłączenia do wodociągu (którego nie chce używać ale chcę go jednak mieć na wypadek, twuuu, awarii naszej hydroforni), kanalizacji, którą może zrobią wkrótce oraz załatwienie brakujących 10 okien połaciowych. W najbardziej optymistycznym wariancie przenosimy kredyt do innego banku i zarządzamy podwyższenie (bezrobocie Rysia zaowocowało przeglądem możliwości w tym kierunku) co wystarczy na okna podłączenia i ocieplenie poddasza. A moje pensje będę mogła z czystym sumieniem wydawać na wykończeniowe zachciewajki.

Ach… Dzielenie skóry na niedźwiedziu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dach, Ocieplamy poddasze, Pozostałe sprawy, Spiżarnia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *