Postępy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/joshima/domains/domiogrod.bexlab.pl/public_html/wp-content/plugins/microkids-related-posts/microkids-related-posts.php on line 645

Wokół domu wiele się dzieje i to na różnych polach.

  1. Dziś przyjechała ekipa od ogrodzenia. Pierwotnie mieli przyjechać w sobotę, ale chyba każdy chce mieć długi weekend, więc przyjechali dziś. Napracowali się solidnie. Kilka pierwszych dołków wymagało użycia siekier z powodu korzeni, które tam napotkali. Postawili 12 słupków, włożyli 12 płyt (po jednej za przęsło) Dostali za wszystko (materiał i robocizna) 1800 PLN. Uczciwa cena jak się weźmie pod uwagę, że wszystko musieli przez całą działkę przenieść w rękach (słupki, płyty, beton) i jeszcze siekierą wyrąbywać dołki pod słupki. Na koniec wszyscy byli zadowoleni.
  2. Pogoda nie rozpieszcza. Wczoraj był skwar, dziś deszcz przeszkadzał w pracy obu ekipom. Na szczęście się wypogodziło. Jutro jedziemy wybierać kolor elewacji. Trzeba już się zdecydować, mimo, że do nakładania koloru jeszcze mnóstwo czasu, bo trzeba kupić grunt w odpowiednim kolorze.
  3. Jutro ma przyjechać ekipa, która nam zakładała okna. Będą poprawiać obróbki przy kominach oraz kosze, niezbyt dobrze wykonane przez poprzednią ekipę. Wokół kominów zrzucą blachy i położą ołowianą taśmę i na to fartuch z blachy. W koszach ułożą uszczelki (wykonane ze specjalnej gąbki ), które będą zapobiegać wchlapywaniu wody z koszy pod dachówkę. Nie zauważyliśmy, żeby się coś takiego działo, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże. Trzeba to zrobić nim się da wełnę, bo nie chcę sobie nawet wyobrażać co by było gdyby się okazało, że jednak były potrzebne te uszczelki. Ryś kupił dziś 52 metry uszczelki (tyle koszy mamy) i zapłacił za to 624 PLN.
  4. Jestem umówiona z DiGM na odkupienie wełny mineralnej, która jej została po ocieplaniu domu. Trzeba to odebrać jak najszybciej, bo trochę przeszkadzają te bele. Lecę kołować jakiś transport.
  5. Na razie zdjęć z prac brak. Przesiadłam się na Linuksa i jeszcze nie opanowałam żadnego programu do FTP więc nie mogę ich wrzucić na serwer. Jak się z tym uporam nadrobię zaległości.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dach, Elewacja, Ocieplamy poddasze, Ogrodzenie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *