Pora przejść do prac wykończeniowych na poddaszu

W zasadzie można uznać poddasze za ocieplone. Wełna mineralna została położona na wszystkich połaciach i stropach i zabezpieczona folią, brakuje jeszcze docieplenia stropu, które będzie dołożone od góry, ale to już wkrótce. Teraz pora na wykańczanie. Wszystkie okna dachowe zostały obrobione płytą kartonowo-gipsową, podobnie sufit dziecięcej łazienki. Nasza łazienka też już w tak zwanym międzyczasie została prawie całkowicie pokryta płytami.

Tymczasem nawiązałam kontakt z producentem tarcicy i innych elementów budowlanych i w poniedziałek będziemy składać zamówienie na drewno. Zamarzyło mi się pokrycie skosów w naszej sypialni szerokimi nieoflisowanymi deskami bitymi „na mijankę”. Widziałam kilka takich realizacji i jestem zachwycona. Potrzebujemy około 30 mkw takich desek, żeby mieć bezpieczny zapas. Firma „Drew Pol” Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Marka Puściona z Płatkownicy pod Brokiem może nam dostarczyć takie deski z drewna olchowego. w cenie 35PLN za mkw. Moim zdaniem to dobra cena i jesteśmy w gotowi zaszaleć (tym bardziej, że dziś zainkasowałam zapłatę za zlecenie a już mam drugie na widoku).

Przy okazji zamówimy trochę deski szalunkowej niezbędnej do ukończenia prac na stryszku. Cena 450PLN za m3 to bardzo dobra oferta. A w dodatku wszystko pójdzie jednym transportem. Mam nadzieję, że uda mi się złożyć zamówienie w poniedziałek i że nie będziemy długo czekać na realizację.

Jeśli będziemy zadowoleni z dostarczonego drewna, to pewnie zamówimy u nich również drewno na podłogi. No chyba, że dostaniemy gdzieś jeszcze lepszą ofertę.

Tymczasem na poddaszu trwają prace, które nie są szczególnie fotogeniczne. Między innymi zamontowane zostały kanały wentylacyjne w pomieszczeniach, których nie da się podłączyć bezpośrednio do kominów. Wykorzystane więc zostały dachówki z kominkami wentylacyjnymi. Ponadto rozdzielacze CO i CUW zostały przygotowane do połączenia z istniejącą i działającą obecnie instalacją. Żeby to skończyć niezbędne są jednak adaptery do łączenia rurek pex-al z metalowymi kształtkami hydraulicznymi. Niestety adaptery w rozmiarze 20 są nie do dostania na naszym terenie i Ryś będzie musiał się po nie wybrać specjalnie do Piaseczna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wykańczamy poddasze i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *